Dojrzewanie
rzeźba
1926
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje – i słusznie! Ale może warto porozmawiać o tym, co uważano za piękne na przestrzeni wieków. Czy zawsze wielbiono szczupłe i wysportowane sylwetki? Jak wyobrażano sobie ciała wszechpotężnych bogów? Szybki rzut oka na starożytność, barok i XX w. rodzi kolejne – jeszcze ważniejsze – pytanie: czy ideał musi być jeden? Przekonaj się o tym, poznając kanony piękna ubiegłych wieków.
Barok – główny kierunek w kulturze europejskiej, którego trwanie datuje się od końca XVI w. do XVIII w. W sztuce cechował się przepychem, dekoracyjnością i kontrastami. Barok wyodrębnił się we wszystkich dziedzinach sztuki: architekturze, literaturze, teatrze, plastyce i muzyce.
Kultura popularna – rodzaj kultury, do której dostęp jest łatwy i powszechny, a uczestnictwo w niej nie wymaga pogłębionej wiedzy. Duże znaczenie w kształtowaniu kultury popularnej odgrywają media (głównie telewizja), a obecnie internet.
Starożytność – okres w historii obejmujący dzieje od powstania pierwszych cywilizacji do około V w. n.e. Termin ten stosuje się dla obszarów Bliskiego Wschodu, Europy i Afryki Północnej, na których w starożytności rozwinęły się wielkie cywilizacje, m.in. babilońska, egipska, grecka i rzymska. Niekiedy zamiennie dla Grecji i Rzymu używa się terminu „antyk”.
Znaleziono 5 obiektów
1176 — 1200
Muzeum Narodowe w Szczecinie
801 — 1201
Muzeum Narodowe w Szczecinie
1949
Muzeum Narodowe w Szczecinie
odkryj ten TEMAT
Muzeum – Zamek w Łańcucie
odkryj tę ŚCIEŻKĘ
Ścieżka edukacyjna